زیارت نامه شهدا

اَلسَّلامُ عَلَیکُم یَا اَولِیاءَ اللهِ وَ اَحِبّائَهُ ، اَلسَّلامُ عَلَیکُم یَا اَصفِیَآءَ اللهِ وَ اَوِدّآئَهُ ، اَلسَلامُ عَلَیکُم یا اَنصَارَ دینِ اللهِ ، اَلسَلامُ عَلَیکُم یا اَنصارَ رَسُولِ اللهِ ، اَلسَلامُ عَلَیکُم یا اَنصارَ اَمیرِالمُومِنینَ ، اَلسَّلامُ عَلَیکُم یا اَنصارَ فاطِمَةَ سَیِّدَةِ نِسآءِ العالَمینَ ، اَلسَّلامُ عَلَیکُم یا اَنصارَ اَبیمُحَمَّدٍ الحَسَنِ بنِ عَلِیٍّ الوَلِیِّ النّاصِحِ ، اَلسَّلامُ عَلَیکُم یا اَنصارَ اَبیعَبدِ اللهِ ، بِاَبی اَنتُم وَ اُمّی طِبتُم ، وَ طابَتِ الاَرضُ الَّتی فیها دُفِنتُم ، وَفُزتُم فَوزًا عَظیمًا ، فَیا لَیتَنی کُنتُ مَعَکُم فَاَفُوزَمَعَکُم .
منوی اصلی
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
جستجو


مطالب پیشین
وصیت شهدا
وصیت شهدا
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
کاربردی
ابر برچسب ها
فرماندهی که ظرف غذای رزمندگانش را می‌شست...

... علی از کسانی بود که نه تنها با دشمن خارجی می‌جنگید بلکه با هوا و امیال واهی نفس در پیکار بود. همه او را به ساده زیستی می‌شناختند؛ هرگز فریب مقام و پست را نخورد و با آن سمتی که داشت در کارهای گردان اعم از نظافت چادر و شستن ظروف کمک می‌کرد.
موضوع :   اخبار گلزار شهدا , 
به یاد شهید «سید احمد پلارک
با بوی «عطر احمد» به زیارت «اهل الله» بروید

خبرگزاری فارس: با بوی «عطر احمد» به زیارت «اهل الله» برویددلتان را صاف کنید و پاکیزه به زیارت اهل‌الله بروید؛ به زیارت دلشدگانی که در خون تپیده‌اند و سزاواران مقام والای «شهادت»‌اند و شفیع‌اند نزد پروردگار. 

آرام و با ذکر صلوات نزدیک بروید، هر چه نزدیک تر بشوید، از «خاک» دورتر و به «ملکوت» نزدیکتر می‌شوید. پس صلوات بفرستید و «سبحان الله» بگویید تا به «مزار» پاک و نورافشان سیّدی جوان از تبار «اسماعیل» (ع) برسید.


پر اهی تقدیم به آستانه کبیر الله

ای شهید اجر تو در کتمان کردن است واجر مادرافشا کردن....(شهید اوینی)

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگی گلزار شهدا،در قطعه 24 گلزار شهدای بهشت زهرا (س) مزار شهیدی است که با وجود نصب وصیت نامه کامل وی در بالای مزارش نام و فامیل او را ننوشته بودند و این جمله روی سنگ مزارش خود نمایی می کرد:

  (پر کاهی تقدیم به آستانه کبیر الله )

ای برادران و خواهران ودوستان برایم گریه نکنیدکه دشمن خیال میکندضعیف هستید به دشمن بگوئید اگر پیـکرم را صد پاره کنند اگر پاره های آنرا بسوزانند و اگر خاکستر مرا به دریا بریزند در دل امواج خروشان دریا صدایم را خواهید شنید که فریاد میزنم اسلام پیروز است وستمگر نابود است والسلام

 

بخشی از وصیتنامه شهید:

خدمت پدر ومادر عزیز وگرامی و خواهران وبرادران عزیزم سلام رسانده و امیدوارم خدا را هیچ موقع فراموش نکنید.

ای مادر:که مرا در دامـان خود پرورش دادی و شب وروز برایـم زحمت کشیدی سعی کن همـچون زینـب در مرگ فرزندت صبور باشی واین رابدان که آخرین راه مردن است چه بهتر انکه در راه اسلام شهیدشوم .من در رختخواب مردن را ننگ میدانم ای مادر وپدر گرامی مرا تشییع جنازه نکنید.که ازروی هزاران شهیدی که بی هیچ تشییع جنازه ای جانشان را فدای انقلاب کردند شرمنده ام .

برروی سنگ قبرم نامم را ننویسیدخواهم همچون دههاهزار شهید دیگر گمنام باقی بمانم اگر خواستید فقط این جمله را بنویسید.

 مزار شهید در بهشت زهرای تهران قطعه: 24 ردیف :125 شماره:5 میباشد.برچسب ها : پرکاهی تقدیم به آستانه کبیر الله

به گزارش اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان محمود غلامی و سعید شاهدی از شهدای تفحص، همراه با قرائت زیارت عاشورا در روز پنج شنبه اول دیماه ساعت ۳۰/۱۵ در قطعه ۲۹ گلزار شهدای بهشت زهرا(س) با حضور جمعی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و امت شهیدپرور برگزار میگردد.

لازم به ذکر میباشد که این مراسم به همت اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) - بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و رزمندگان لشگر ۲۷ محمد رسول الله برگزار میگردد .
موضوع :   اخبار گلزار شهدا , 
یادواره علمدار نبردهای غرب/1
جان امام را در بهشت زهرا چه کسی نجات داد

اخبرگزاری فارس: جان امام را در بهشت زهرا چه کسی نجات دادمام می‌آمد تا سیاهی‌ها را بزداید و نور ایمان را در قلوب امت پراکنده نماید. اما نظامیان سرسپرده دولت بختیار در بهشت‌زهرا در روز ورود جهت ترور امام طرحی را در دست اجرا داشتند که با درایت یکی از یاران امام خنثی شد.

آنچه پیش رو دارید  زندگی نامه سردار دلاور اسلام، فاتح جنگ های کردستان و علمدار نبردهای حماسی جبهه غرب، از بازی‌دراز تا گیلان غرب؛ شهید غلام علی پیچک.


گفت‌وگو با مادر شهید تفحص «علیرضا شهبازی»:
علیرضا 40 شب بر سر مزارش زیارت عاشورا خواند/دوست دارم مثل او شهید شوم

خبرگزاری فارس: علیرضا 40 شب بر سر مزارش زیارت عاشورا خواند/دوست دارم مثل او شهید شوممادر شهید شهبازی روایت می‌کند: علیرضا چهل شب بر سر مزار فعلی‌اش در قطعه 27، زیارت عاشورا ‌خواند. او مزارش را به مادر یکی از شهدا نشان داده و گفته بود «مادر! من علیرضا شهبازی هستم، یادت باشه اینجا، جای من است».

امروز پنج‌شنبه است و هوا سرد، هنوز آفتاب بر زمین خشک نتابیده و زنی آرام و با اشتیاق سنگ فرش خیابان‌ها را به سوی بهشت زهرا می‌پیماید تا خود را به قطعه 27 برساند. او به یاد آخرین توشه راهی که برای دردانه شهیدش تهیه کرد، می‌آید تا سفره ساده‌ای از نان و پنیر را در کنار مزار تنها فرزند پسرش پهن ‌کند. مزار پهلوانی که روزی برای داشتنش نذر امام رضا (ع) کرد و در 25 سالگی‌اش در حالی که هم سن و سال جواد‌الائمه (ع) بود، این امانت را به صاحبش بازگرداند.

این مادر دلباخته سر مزار می‌نشیند، خیلی از زائران گلزار شهدا او را می‌شناسند، آنها به یاد دارند علیرضا برای روزی که مادر او همانند مادران شهدا بر مزارش خواهد نشست، گریه می‌کرد.


برچسب ها : دوست دارم مثل او شهید شوم

به گزارش اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) روز جمعه ۲۵ آذرماه ۲۳ نفر از گروه وبلاگ نویسان حوزه بسیج معصومین اسلامشهر از موزه شهدای بهشت زهرا(س) دیدن کردند و سپس به سالن نمایش پخش فیلم شهید آوینی مشایعت شده و لحظاتی را به دیدن صحنه هایی از رشادتهای رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس پرداختند.
موضوع :   اخبار گلزار شهدا , 
دعای پرفیض ندبه به یاد شهید تندگویان ...

به گزارش اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) صبح امروز ۲۵ آذرماه مراسم پرفیض دعای ندبه به مناسبت سالگرد شهادت مهندس محمد جواد تندگویان با حضور جمعی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و با مداحی حاج اسدالله عرب سرخی در مهدیه شهدای بهشت زهرا(س) برگزار گردید.

این گزارش حاکیست؛ در حاشیه این مراسم راه اندازی سیستم تفال در وصیت نامه شهدا در مهدیه شهدابود که با استقبال چشمگیری برخوردار گردید.

تصاویر مراسم در ادامه مطلب ...
موضوع :   اخبار گلزار شهدا , 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) مراسم بزرگداشت دهمین سالگرد شهید تفحص علیرضا شهبازی روز گذشته ۲۴ آذرماه در قطعه ۲۷ گلزار شهدای بهشت زهرا(س) با حضور جمعی از سرداران لشگر ۲۷ محمدرسول الله و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و با قرائت زیارت عاشورا توسط جعفر طهماسبی برگزار گردید.

این گزارش حاکیست ؛ در ادامه این مراسم خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و امت شهیدپرور بر سر مزار این شهید بزرگوار حاضر شده و لحظاتی را به عزاداری و سینه زنی پرداختند. 

لازم به ذکر می باشد که این مراسم به همت اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) - بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و رزمندگان لشگر ۲۷ محمد رسول الله برگزار گردید.

تصاویر مراسم در ادامه مطلب ...
موضوع :   اخبار گلزار شهدا , 

به گزارش اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهدای منطقه ۱۱ و ۱۲ شهر تهران روز گذشته ۲۴ آذرماه در مهدیه شهدای بهشت زهرا(س) با حضور جمعی از مسئولین شهرداری تهران و بنیاد شهید و امور ایثارگران و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران برگزار گردید.

این گزارش حاکیست؛ در این مراسم در ابتدا عظیمی کاشانی رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه ۱۱ به سخنرانی پرداختند.سپس در ادامه خانی مشاور محترم دکتر قالیباف به سخنرانی پرداختند و ضمن خیرمقدم به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران یاد و خاطره شهدا را گرامی داشتند.در پایان حاج سیدصادق قندهاری در وصف شهدای هشت سال دفاع مقدس به مداحی پرداختند تا خانواده های معظم شهدا و ایثارگران بر سر مزار شهدا حاضر شده و با نثار گل و قرائت فاتحه یاد و خاطره شهدا را گرامی داشتند.

لازم به ذکر می باشد که این مراسم به همت اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) - بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و امور ایثارگران شهرداری تهران و مناطق ۱۱ و ۱۲ بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار گردید. 

تصاویر مراسم در ادامه مطلب ...
موضوع :   اخبار گلزار شهدا , 
داستان اذان گفتن شهید ابراهیم هادی ...

 ۱۸عراقی با شنیدن صوت اذان شهید «ابراهیم هادی» به سپاه اسلام پیوستند...

در عملیات «مطلع‌الفجر» که به منظور آزادسازی ارتفاعات غربی گیلانغرب اجرا شد، شهید مفقودالاثر «ابراهیم هادی» با حرکت به سمت دشمن اذان صبح سرداد که قلب دشمن را به لرزه درآورد و 18 نفر از نیروهای عراقی با شنیدن صوت دلنشین اذان او خود را تسلیم سپاه اسلام کردند.


به گزارش اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) مراسم پرفیض دعای ندبه این هفته ۲۵ آذرماه به مناسبت فرا رسیدن شهادت شهید محمد جواد تندگویان با حضور جمعی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و با مداحی حاج اسدالله عرب سرخی در مهدیه شهدای بهشت زهرا(س) برگزار می گردد .
موضوع :   اخبار گلزار شهدا , 

به گزارش اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) ۲۴ آذرماه مراسم بزرگداشت شهدای منطقه ۱۱و۱۲ شهر تهران با حضور جمعی از مسئولین شهرداری و بنیاد شهید و امور ایثارگران و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در مهدیه شهدای بهشت زهرا(س) برگزار میگردد .

این گزارش حاکیست؛ این مراسم به همت اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) - بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و امور ایثارگران شهرداری تهران برگزار میگردد .
موضوع :   اخبار گلزار شهدا , 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) مراسم بزرگداشت شهید تفحص علیرضا شهبازی روز پنج شنبه ۲۴ آذرماه ساعت ۳۰/۱۵ همراه با قرائت زیارت عاشورا در قطعه ۲۷ گلزار شهدای بهشت زهرا(س) و با حضور جمعی از سرداران لشگر ۲۷ محمدرسول الله و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران برگزار می گردد. لازم به ذکر میباشد که این مراسم به همت اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) - بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و لشگر ۲۷ محمدرسول الله برگزار میگردد.

 
موضوع :   اخبار گلزار شهدا , 
مجروح جامانده از خیل شهدا به وصل نیکان پیوست

مجروح جامانده ای از خیل سرافرازان شبهای عاشورایی به دعای ام یجیب ... خود، به وصل نیکان پیوست. تحمل دردهای زخم شیمیایی را به جبران حسرت یالیتنا کنا معک ... آسان نمود و همدرد با سوزجگر بار سفر به آسمان بست.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگی گلزار شهدا ، جانباز معزز70 درصد، فرهاد نیلی محمودآبادی پس از تحمل سالها رنج، دعوت حق را لبیک گفت و به خیل شهدا پیوست.

این گزارش حاکیست؛ پیکر مطهر این شهید والامقام امروز پس از مراسم باشکوهی بردوش خانواده و همرزمانش تشییع و در قطعه 83 ردیف 23 شماره 15 بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد .

در این مراسم جناب آقای عظیمی، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه ۱۰و۱۱ وجناب آقای اکبری مسئول اداره فرهنگی گلزار شهدا حضور داشته و مراتب همدردی و تسلیت جناب آقای احمد اسماعیلی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ را به خانواده این شهید معزز ابراز نمودند.

گفتنیست مراسم ختم این شهید گرانقدر روز چهارشنبه23/9/90 از ساعت15:30 الی 17در مسجد جامع الرسول(ص) واقع در سعادت آباد، میدان کاج برگزار می گردد.

تصاویر مراسم در ادامه مطلب ...

 
موضوع :   اخبار گلزار شهدا , 
محرم در اسارت ...

توسل اسرا به حضرت علی‌اصغر چراغ عزاداری سیدالشهدا(ع) را روشن کرد

وقتی عراقی‌ها برای تزریق آمپول به آسایشگاه ما آمدند، همه بچه‌ها به حضرت «علی‌اصغر(ع)» متوسل شده،‌ نجات خود را از دردانه امام حسین (ع) خواستند. قلب پاک بچه‌ها و نام پربرکت آن طفل خاندان پیامبر چنان اثری داشت که هیچ یک از بچه‌ها تب نکردند و ما با خیال راحت، آن شب، چراغ عزاداری حضرت حسین(ع) را روشن کردیم.


به گزارش اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) مراسم پرفیض دعای ندبه روز جمعه ۱۸ آذرماه با حضور جمعی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و با مداحی حاج سیدصادق قندهاری در مهدیه شهدای بهشت زهرا(س) برگزار گردید.

این گزارش حاکیست؛ در انتهای این مراسم به مناسبت فرارسیدن سومین روز شهادت سالار و سرور شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) ، خانواده های معظم شهدا و امت شهیدپرور لحظاتی را به سینه زنی و عزاداری پرداختند.لازم به ذکر میباشد ابوالفضل رفیعی معاون محترم پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و جناب دکتر تابیده چی عضو هیئت مجمع جانبازان و عابدی پور رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه ۴ نیز حضور داشتند.

تصاویر مراسم در ادامه مطلب ...
موضوع :   اخبار گلزار شهدا , 
به یاد شهیدی که «حر انقلاب اسلامی» نام گرفت...

شاهرخ ضرغام؛‌ دلباخته‌ای که در مجلس عزای سیدالشهدا طریق هدایت یافت...

صبح عاشورای 57 میاندار دسته بود، از همان‌روز با صحبت‌های حاج‌آقا تهرانی متحول شد، رفت مشهد و توبه کرد و روی سینه‌اش خالکوبی کرد: «خمینی فدایت شوم». جنگ که شروع شد، فرمانده گروه «پیشرو» چنان رعبی در دل بعثی‌ها انداخت که برای سرش 11هزار دینار جایزه تعیین کردند.


به گزارش اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) روز گذشته ۱۱ آذرماه پیکر مرحومه مغفوره منیره قربانی گل مادر بزرگوار شهید محمدرضا ربیعیان در میان حزن و اندوه امت شهیدپرور با مراسم باشکوهی تشییع و در قطعه ۴۵ (صالحین) به خاک سپرده شد .

این گزارش حاکیست؛ به همین مناسبت مراسم سوم و هفتم آن مرحومه روز یکشنبه ۱۳/۹/۹۰ از ساعت ۳۰/۱۴ الی ۱۶ در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) واقع در خیابان ری - خیابان شهید حداد عادل(صفاری) برگزار می گردد.

تصاویر مراسم در ادامه مطلب ...
موضوع :   اخبار گلزار شهدا , 

          شهادت هنر مردان خداست .      امام خمینی (ره)

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) مراسم پرفیض دعای ندبه این هفته جمعه صبح ۱۱ آذرماه به مناسبت فرا رسیدن سالگرد شهادت جمعی از خبرنگاران صداوسیما در حادثه سقوط هواپیمای سی ۱۳۰ و با حضور جمعی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و با مداحی حجت الاسلام و المسلمین مرتضی صادقی در مهدیه شهدای بهشت زهرا(س) برگزار گردید.

این گزارش حاکیست؛ پس از این مراسم همراه با جمعی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران به سمت قطعه ۵۰ و سر مزار شهید علیرضا افشار یکی از شهدای اصحاب رسانه حاضر شده و با نثار گل و قرائت فاتحه یاد و خاطره این عزیزان را گرامی داشتند.

لازم به ذکر می باشد مراسم دیگری در همان روز از ساعت ۹ الی ۱۱ صبح بر سر مزار شهدای اصحاب رسانه در قطعه ۵۰ با حضور خانواده های معظم آن شهدای بزرگوار برگزار گردید.لازم به توضیح می باشد که در این مراسم سردار انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران و محبوب شهبازی مدیرکل جمع آوری آثار و اسناد شهدا و ایثارگران نیز حضور داشتند.

تصاویر مراسم در ادامه مطلب ... 
موضوع :   اخبار گلزار شهدا , 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهدای منطقه ۱۰ تهران روز پنج شنبه ۱۰ آذرماه با حضور جمعی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در مهدیه شهدای بهشت زهرا(س) برگزار گردید.

این گزارش حاکیست ؛ در ابتدا جناب مهندس محمدزاده شهردار محترم منطقه ۱۰ تهران ضمن خیرمقدم فرا رسیدن ماه محرم را به تمامی خانواده های معظم شهدا و ایثارگران تسلیت گفتند.سپس در ادامه مراسم ابوالفضل رفیعی معاونت محترم پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ به سخنرانی پرداختند.

لازم به ذکر می باشد که بعد از مداحی حاج مهدی قاسمی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت همراه با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران برای نثارگل و قرائت فاتحه بر سر مزار شهیدانشان حاضر شدند.

این مراسم به همت اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س)-بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و امور کل ایثارگران شهرداری تهران و بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه ۱۰ و ۱۱ برگزار گردید.

تصاویر مراسم در ادامه مطلب ... 

 
موضوع :   اخبار گلزار شهدا , 
مراسم بزرگداشت اصحاب رسانه در قطعه 50 بهشت زهرا (س)؛
 شهادت در راه خدا بزرگترین نیکی خداوند به انسان است

خبرگزاری فارس: شهادت در راه خدا بزرگترین نیکی خداوند به انسان استجانشین سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی گفت: شهادت در راه خدا بزرگترین نیکی خداوند به انسان است و تنها مرگ و رفتنی که جای تبریک و سربلندی و افتخار دارد، مرگی است که در معامله با خدا و با شهادت رقم بخورد.

در آستانه عاشورای حسینی مراسم گرامیداشت ششمین سالگرد شهدای حادثه هواپیمایی سی 130 ارتش جمهوری اسلامی که در تاریخ 15 آذر 84 در اثر نقص فنی سقوط کرد و منجر به شهادت جمعی از خبرنگاران رسانـه‌هـای‎ جـمعـی‎ از جمله‎ خبرنگاران‎ واحد مرکزی‎ خبر و شبکه‎ خبر صدا و سیما، خبرگزاری‌های ایسنا، ایـرنــا، فـــارس‎‎ و‎ شــمــاری‎ از تصویربرداران‎ و گروه‎ فنـی‎ صـدا و سـیمــا و فعالان خبری ارتش جمهوری اسلامی شد عصر امروز با حضور جمعی از مسئولان نیروی زمینی، هوایی و دریایی ارتش جموری اسلامی، صدا و سیما و همچنین خانواده معظم شهدای این سانحه در جوار مزار مطهر این شهیدان در قطعه 50 بهشت زهرا (س)‌ برگزار شد.
موضوع :   اخبار گلزار شهدا , 
رحلت مادر شهید محمد رضا ربیعیان

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگی گلزار شهدا ، مادر شهید محمد رضا ربیعیان پس از تحمل سال‌ها هجران و غم فراق فرزندش، روز پنجشنبه به درگاه الهي سفر كرد.

بر اساس این گزارش پیکر مطهر این بانوی با فضیلت روز جمعه ۱۱ آذر ماه، در میان حزن و اندوه امت شهیدپرور و خانواده های معظم شهدا با مراسم باشکوهی از محله مشیریه تهران  تشییع و در قطعه صالحین گلزار شهدای بهشت زهرا(س) به خاک سپرده می شود.

 اداره فرهنگی گلزار شهدا در گذشت این بانوی ایثارگر را به خانواده محترم و عموم بازماندگان آن مرحومه تسلیت می گوید.
موضوع :   اخبار گلزار شهدا , 
مراسم عزاداری در مهدیه شهدای بهشت زهرا(س) ...

به گزارش اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) روز پنج شنبه ۱۰ آذرماه طبق هفته های گذشته نماز جماعت ظهر و عصر در سالن دعای ندبه (مهدیه شهدا) بهشت زهرا(س) به امامت حجت الاسلام و المسلمین سروری حسینی برگزار گردید.در پایان نماز جماعت حجت الاسلام و المسلمین حسینی به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم (ماه پیروزی خون بر شمشیر) به روضه خوانی و وصف خصوصیات اخلاقی امام حسین(ع) و ۷۲ تن از یاران باوفایش پرداخت .
موضوع :   اخبار گلزار شهدا , 

به گزارش اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) مراسم پرفیض دعای ندبه این هفته ۱۱ آذرماه به مناسبت فرا رسیدن ششمین سالگرد شهادت اصحاب رسانه با حضور جمعی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و با مداحی حجت الاسلام و المسلمین مرتضی صادقی در مهدیه شهدای بهشت زهرا(س) برگزار میگردد.

این گزارش حاکیست ؛ در انتهای مراسم به همراه خانواده های معظم شهدا و امت شهیدپرور جهت نثار گل و قرائت فاتحه بر سر مزار این شهدا در قطعه ۵۰ بهشت زهرا(س) حاضر می شوند.لازم به ذکر می باشد که این مراسم به همت اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) - بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ برگزار میگردد.
موضوع :   اخبار گلزار شهدا , 
بزرگداشت شهدای منطقه 10 تهران در گلزار شهدا ...

به گزارش اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهدای منطقه ۱۰ شهر تهران ۱۰ آذرماه با حضور جمعی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در مهدیه شهدای بهشت زهرا(س) برگزار میگردد.
موضوع :   اخبار گلزار شهدا , 
محرم در اسارت...
شکنجه با مته برقی به جرم عزاداری برای سیدالشهدا (ع)
...عزاداری‌ که تمام شد، گفتند از هم جدایتان می‌کنیم. گفتیم جدا هم بکنید، ما مسلمانیم و باید عزاداری کنیم. صبح تعدادی از بچه‌ها را آوردند پشت سلول و شروع کردند به شکنجه دادن. صدای مته برقی را می‌شنیدیم که به سر بچه‌ها فرو می‌کردند...

جعفری فرمانده مرکز مقاومت بسیج شهرداری تهران : بسیجی واقعی باید بصیرت و معرفت اسلامی داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) امروز ۹ آذرماه مراسمی تحت عنوان همایش عاشورائیان با حضور جمعی از مسئولین سازمان بهشت زهرا(س) و بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در مهدیه شهدای بهشت زهرا(س) برگزار گردید.

این گزارش حاکیست؛ به مناسبت هفته بسیج جمعی از بسیجیان سازمان بهشت زهرا(س) نیز حضور داشتند.در این مراسم ابتدا جعفری فرمانده مرکز مقاومت بسیج شهرداری ضمن خیرمقدم به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران ، اشاره کرد : بسیجی واقعی باید بصیرت و معرفت اسلامی داشته باشد.در ادامه به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم ،گروه نمایشی حنانه به اجرا برنامه پرداخت . در انتهای مراسم مهندس توکلی مدیر عامل محترم سازمان بهشت زهرا(س) و یکی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس به سخنرانی پرداختند.

لازم به ذکر می باشد این مراسم به همت اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) - بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ ، بسیج سازمان بهشت زهرا(س) برگزار گردید.

تصاویر مراسم در ادامه مطلب ...  
موضوع :   اخبار گلزار شهدا , 

نمایشگاه پوستر «شهدای کربلا» به منظور معرفی قیام کربلا و 72 یار سیدالشهدا (ع) از امروز تا اربعین حسینی در مهدیه شهدای بهشت زهرا (س) دایر است.

علیرضا اکبری مسئول اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) در خصوص نمایشگاه «شهدای کربلا» اظهار داشت: با فرا رسیدن ایام محرم جا دارد از جان‌نثاری و فداکاری‌ امام حسین (ع) و یاران باوفایش که در راه نهضت او مردانه جنگیدند، توشه‌ای برگرفته و آن را همچون چراغی فروزان پیش روی بشریت به ویژه امت شهیدپرور ایران قرار دهیم.

وی افزود: نهضت حسینی به ما می‌آموزد چگونه در مقابل جریان‌ها و افکار انحرافی بایستیم و در این راه از بذل مال و جان دریغ نداشته باشیم.

اکبری با بیان اینکه نهضت سیدالشهدا (ع) درس دلدادگی، عزتمندی و ایستادگی در برابر دشمنان اسلام را می‌آموزد، گفت: نمایشگاه «شهدای کربلا» با شرح کوتاهی از زندگی 72 شهید کربلا، از امروز ساعت 8:30 تا ساعت 14:30 و روزهای تعطیل از ساعت 8:30 تا نماز مغرب و عشا میزبان علاقه‌مندان خواهد بود و تا اربعین حسینی در موزه آثار شهدای گلزار شهدا دایر است.

به گفته اکبری منابعی که از آن مشخصات شهدای کربلا استخراج شده است، عبارتند از «ابصارالحسین فی الانصار الحسین» نوشته محمد سماوی، «قصة کربلا» تحقیق علی نظری منفرد، «فرهنگ‌نامه عاشورا» تحقیق حجت‌الاسلام جواد محدثی و «چهره حقیقی قیام حسینی» نوشته عبدالکریم قزوینی.

 
موضوع :   اخبار گلزار شهدا , 
توزیع مجموعه خاطرات شهیدان افراسیابی ...

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) همزمان با فرا رسیدن اولین سالگرد ارتحال ملکوتی علمدار خانواده شهیدان افراسیابی ، حاج علی محمد افراسیابی پدر پنج شهید انقلاب و دفاع مقدس تعداد ۵۰۰۰ هزار جلد کتابچه کوچک حاوی مجموعه خاطرات شهیدان افراسیابی بین بازدیدکنندگان و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و امت شهیدپرور توزیع گردید.لازم به ذکر می باشد که این مجموعه به همت اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) - بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ گردآوری و چاپ گردید.
موضوع :   اخبار گلزار شهدا , 
بار دیگر عطر کربلا در کشور می‌پیچید...

مشخصات و برنامه تشییع پیکر 13 شهید گمنام دفاع مقدس اعلام شد...

به گزارش اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) ، مشخصات 13 شهید گمنامی که در ایام سوگواری اباعبدالله‌الحسین (ع) در استان‌های تهران، خراسان رضوی، کهکیلویه و بویراحمد، کرمان، یزد و بوشهر آرام می‌گیرند، اعلام شد.

این گزارش حاکیست؛ روزهای نهم و دهم آذر ماه، همزمان با ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و یاران با وفایش، پیکرهای طیبه 13 شهید گمنام در استان‌های تهران، خراسان رضوی، کهکیلویه و بویر احمد، کرمان، یزد و بوشهر تشییع و خاکسپاری خواهند شد.
موضوع :   اخبار گلزار شهدا , 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) همایش «عاشورائیان» به همت اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا (س)‌ وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و بسیج سازمان بهشت زهرا (س) فردا 9 آذرماه در مهدیه شهدای بهشت زهرا(س) برگزار می‌شود.

این گزارش حاکیست؛ این مراسم که از ساعت ۹ الی ۱۱ صبح  با حضور خانواده های معظم شهدا و بسیجیان سازمان بهشت زهرا (س) برگزار خواهد شد، احمد اسماعیلی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و سردار علی اکبر توکلی مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) سخنرانی خواهند کرد. لازم به ذکر می باشد که این همایش جهت تجلیل و تکریم از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران می باشد.همچنین اجرای نمایش گروه «حنانه» با موضوع بسیج و تجلیل از بسیجیان نمونه سازمان بهشت زهرا (س) از دیگر برنامه‌های این همایش است.


موضوع :   اخبار گلزار شهدا , 
در آستانه شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع)؛
تشییع پیکر 17 شهید دفاع مقدس آسمان 8 استان کشور را عطرآگین می‌کند

خبرگزاری فارس: تشییع پیکر 17 شهید دفاع مقدس آسمان 8 استان کشور را عطرآگین می‌کندهمزمان با ایام شهادت مظلومانه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در روز دهم آذرماه، مصادف با پنجمین روز محرم الحرام، پیکرهای مطهر و نورانی 17 شهیـد دفاع مقدس در 8 استان کشور تشییع و به خاک سپرده می‌شود.

 

همزمان با ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و یاران با وفایش، روز دهم آذرماه پیکرهای طیبه 17 شهید گلگون کفن، در 11 نقطه از استان‌های تهران، آذربایجان غربی، بوشهر، خراسان رضوی، فارس، کهکیلویه و بویر احمد، کرمان و یزد تشییع و خاکسپاری خواهند شد.
 
این شهدای معظم مربوط به عملیات‌های فتح المبین، رمضان، والفجر3، خیبر، بدر و تک عملیاتی دشمن در سال66 هستند که به ترتیب در مناطق عملیاتی غرب کرخه، زید، مهران، جزیره مجنون، شرق دجله و سومار کشف شده‌اند.
 
بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس اعلام کرد؛ از بین این تعداد شهید معظم، 13 شهید گمنام با درخواست عموم مردم و مسئولین در «مرکز سپاه فرودگاه مهرآباد» و همچنین «مرکز یگان‌های ویژه پاسداران نیروی انتظامی» استان تهران، «شهرستان بندر گناوه» استان بوشهر، «شهرستان بجستان» و «شهرستان جوین» استان خراسان رضوی، «دانشگاه یاسوج» استان کهکیلویه و بویر احمد، «شهرستان کهنوج» استان کرمان و «شهرستان بهاباد» استان یزد آرام می‌گیرند.
 
از بین این 17 شهید، 4 شهید شناسایی شده در استان‌های آذربایجان غربی، فارس و یزد تشییع و به خاک سپرده خواهند شد.
 
بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در پایان با دعوت از عموم مردم شهیدپرور شهرهای یاد شده به ویژه جوانان درخواست کرد با شرکت گسترده در مراسم تشییع شهدا، بار دیگر با آرمان‌های شهیـدان تجدید پیمان کنند.

یادآور می‌شود: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس با ارسال اصلاحیه‌ای برای خبر قبلی،تعداد 16 شهید را به 17 شهید، 11 نقطه را به 12 نقطه و سه شهید شناسایی شده را به چهار شهید شناسایی شده اصلاح کرد.


راز انگشت و انگشتری که سالم مانده بود
خبرگزاری فارس: راز انگشت و انگشتری که سالم مانده بوددر منطقه عملیاتی «والفجر4» پیکر شهیدی را پیدا کردیم که تمام بدنش اسکلت شده بود اما یکی از انگشتانش که در آن انگشتر بود، کاملاً سالم مانده بود، وقتی خاک‌های روى عقیق انگشتر او را پاک کردیم، دیدیم روى آن نوشته شده بود «حسین جانم».
 

یکی از اعضای گروه تفحص شهدا روایت کرده است: چند روزى مى‌شد اطراف منطقه کانى‌مانگا در غرب کشور کار مى‌کردیم و مشغول تفحص پیکر شهداى عملیات «والفجر 4» بودیم.
 
اواسط سال 71 بود. از دور متوجه پیکر شهیدى داخل یکى از سنگرها شدیم، سریع رفتیم جلو، همان طور که داخل سنگر نشسته بود، ظاهراً تیر یا ترکش به او اصابت کرده و شهید شده بود.

خواستیم بدنش را جمع کنیم و داخل کیسه بگذاریم، بعد از لحظاتی در کمال حیرت دیدیم انگشت وسط دست راست این شهید کاملا سالم مانده است؛ یعنی در حالی که همه بدن او اسکلت شده بود این انگشت سالم و گوشتی مانده بود.
 
کمی که دقت کردیم دیدیم داخل این انگشت شهید انگشتری است؛ همه بچه‌ها دور پیکر شهید جمع شدند. خاک‌هاى روى عقیق انگشتر را که پاک کردیم، صدای ناله و فغان بچه‌ها بلند شد؛ روى عقیق آن انگشتر حک شده بود «حسین جانم».


-----------------------------------
خاطرات تفحص اکبر شعبانی
----------------------------------برچسب ها : راز انگشت و انگشتری که سالم مانده بود
امروز صراط مستقیم «خط ولایت» استخبرگزاری فارس: امروز صراط مستقیم «خط ولایت» است

امام جماعت مجلس شورای اسلامی گفت: امروز صراط مستقیم خط ولایت است و اگر جریان انحرافی به این صراط برنگردد به زباله‌دان تاریخ خواهد پیوست.

حجت‌الاسلام شیخ رضا اصلانی در یادواره شهدای مظلوم جهاد سازندگی «سنگرسازان بی‌سنگر» که در مهدیه شهدای بهشت‌ زهرا (س) برگزار شد، ضمن بزرگداشت ایام محرم الحرام، یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهدای مظلوم سنگرساز بی‌سنگر و شهید حسن مقدم و یاران مظلومش اظهار داشت: نخستین پیام امام خمینی (ره) که در آیات قرآن کریم نیز متجلی است، دعوت مردم به قیام برای خدا دسته ‌جمعی و فردی بوده است؛ این آیه مسئولیت هر انسانی را در مقابل دین و مبارزه با ستمگران تاریخ مشخص می‌کند.

وی ادامه داد: خداوند در قرآن کریم گفته است «ابراهیم خلیل‌الرحمان برای خدا قیام کرد و در مقابل نمرودیان ایستاد» و ما نیز باید این پیام را در وجود خود اجرایی کنیم؛ ما شیعیان اولیاء، انبیاء الهی و اهل بیت (ع) هستیم که برای خدا قیام کردند و باید آیه قیام، نصب‌العین هر مسلمان و شیعه‌ای باشد.

حجت‌الاسلام اصلانی بیان داشت: موسی کلیم‌الله یک تنه در برابر فرعونیان ایستاد و سپس برادرش هارون را با خود همراه کرد و به سراغ فرعونیان رفت و قیام برای خدا، این پیامبر را به مقام کلیم‌الهی رساند.

وی خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام (ص) برای خدا قیام کردند و به واسطه این قیام خداوند ایشان را به مقام حبیب‌الهی رساند؛ ایشان یتیم خطه عربستان بود که به تنهایی استقامت کرد و امروز جهان بشریت، اسلام و تشیع مدیون محمد رسول‌الله (ص) و علی ولی‌الله (ع) است.
 
امام جماعت مجلس شورای اسلامی بیان داشت: طاغوت کسانی هستند که در مقابل دین خدا ایستادند، لذا قرآن دستور داد که در مقابل آنها بایستیم و رسالت انبیاء، ائمه اطهار (ع) و تمام شهدا اطاعت از قرآن کریم بود؛ آنها مقابل سران مستکبر و مستبد ایستادند؛ قیام برای خداوند از یک آدم عادی، شهید جاویدی می‌سازد که نام او در تاریخ باقی می‌ماند به طوری که کسی نمی‌تواند مقام شهدایی که عندربهم یرزقون‌ هستند را درک کند.

حجت‌الاسلام اصلانی خاطرنشان کرد: ما با انقلاب اسلامی پوزه ابرقدرت‌های امپریالیسم، کمونیسم، صهیونیسم و همه مکاتب الحادی را به خاک مالیدیم و بیداری اسلامی به برکت خون شهداست که به ظهور امام زمان (عج) منتهی خواهد شد و به خانواده‌های شهدا توصیه می‌کنم که از آنها علیه انقلاب اسلامی، شهدا و مقام معظم رهبری سوءاستفاده نشود.

وی یادآور شد: در نمازهای روزانه بارها از خداوند می‌خواهیم که ما را در صراط مستقیم قرار دهد. غدیرخم نیز حکایت از همین صراط مستقیم دارد پس امروز صراط مستقیم ما ولایت است.

امام جماعت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی شکست‌ناپذیر است، گفت: هیچ یک از دشمنان انقلاب نمی‌توانند غلطی بکنند. همانطور که می‌بینیم چگونه نظام‌های سرمایه‌داری و دیکتاتوری یکی پس از دیگری سقوط می‌کنند و در جهنم به اربابانشان می‌پیوندند. امروز محمدرضا پهلوی، صدام، قذافی، مبارک و بن‌علی کجا هستند؟ خداوند به زودی این ظالمین را جارو می‌کند و با آمدن امام مهدی«عج» قلب شهدا آرام می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: همه می‌دانند که حضرت روح‌الله مقدمه ظهور حضرت مهدی (عج) است و این پرچم را رهبر معظم انقلاب به دست ایشان می‌رساند و ما نه فقط تهران و ایران بلکه کره زمین را درست می‌کنیم.

حجت‌الاسلام اصلانی خاطرنشان کرد: اسرائیل در طول 60ـ70 سال گذشته جنایت‌های زیادی کرده است و بالاخره به دست مسلمانان ایران نابود خواهد شد، چرا که ما قدرتمند هستیم، خدا و امام زمان را داریم و پشتوانه ما خون شهیدان است که در این صورت انقلاب ما به ثمر خواهد نشست و حکومت اسلامی کره زمین را فراخواهد گرفت.

وی اضافه کرد: در مقطع کنونی باید بیش از پیش مراقب توطئه‌های داخلی باشیم و با حفظ هوشیاری و بیداری فقط پشتیبان ولایت فقیه باشیم تا به مملکت‌مان آسیب نرسد.
 
حجت‌الاسلام اصلانی با تأکید بر اینکه خانواده‌ شهدا باید مراقب صف‌آرایی جریان‌های انحرافی باشند، یادآور شد:  امیدواریم این جریان به صراط مستقیم برگردد چرا که در غیر این صورت به زباله‌دان تاریخ خواهد رفت.

یادواره شهدای سنگرساز بی‌سنگر پنجشنبه با حضور خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و با حضور سیدحسین نبوی نماینده مجلس شورای اسلامی و فرماندهان و رزمندگان جهادسازندگی، خانواده‌های شهدا و ایثارگران تهران و شهرستان‌های تابعه به همت ستاد بزرگداشت شهدای سنگرساز بی‌سنگر و اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا (س) برگزار شد.

خاطره‌گویی علیرضا زواره‌ای از فرماندهان پشتیبانی مهندسی ـ رزمی، منصور خاکی از نمایندگان جهاد سازندگی استان البرز با اجرای محمدتقی اقبال از رزمندگان و جانبازان جهاد، اجرای گروه تواشیح بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شهرستان شهریار، زیارت مزار شهید حجت‌الله ملاآقایی و شهدای جهادسازندگی و اهدای خون توسط مسئولان، خانواده‌های شهدا و ایثارگران در حاشیه این مراسم از دیگر برنامه‌های این یادواره به شمار می‌رفت.
موضوع :   اخبار گلزار شهدا , 

خبرگزاری فارس: «شهیدی» که برای «حال امروز» مسئولین نامه نوشتیقیناً بازخوانی نامه‌هایی که شهدا برای خانواده‌های خود می‌نگاشتند، امروزه می‌تواند برای انسان‌های آزاده روشی عالی برای زندگی سالم باشد.

 

بازخوانی نامه ها و وصیت نامه شهدا بعد از سال ها، می تواند برای انتخاب راه و روش زندگی سالم امروز ما کمک شایانی نماید. به خصوصی مسئولینی که امروزه به هر نحوی با بیت المال در ارتباط هستند.
متنی که در حال حاضر پیش روی شماست نامه ای است که شهید«محمد اصغریخواه» در تاریخ 10 اردیبهشت 1366 برای همسر خود، سرکارخانم«سیده نساء هاشمیان سیگارودی» نوشته‌اند.

همسرم از شما تقاضا دارم که حدود 20 هزار تومان در مواقع ممکن حتماً به حساب جبهه و جنگ پرداخت نمایید. به جهت استفاده شخصی از اموال از این روز خیلی می‌ترسم. روزی که فقط روز حسرت و روز حساب است نه روز عمل.

 نساء خانم در نامه‌ات به کنایه، گویا مجدداً مرا به ضرورت نوشتن یک وصیت‌نامه هشدار دادید. البته حق دارید بنده هم معترضم. البته دلیلی بر ننوشتن آن به جز تنبلی و بی‌توجهی خودم نمی‌بینم. ولی تصمیم دارم و قبلاً هم به ذهنم رسید که شاید فکر کنی مسخره باشد. چون بر این باورم که شما حق برزگی بر گردنم دارید؛ شاید بیشترین حق را. از طرفی رسالت بزرگی در تربیت فرزندانم دارید. شاید بزرگترین رسالت را. شما را به خدا از شما می‌خواهم که آنچه نظر شماست در ارتباط با نوشتن وصیت‌نامه‌ معقول و شرعی با در نظر گرفتن همین 2 اصل که ذکر کردم (به هر صورتی که می‌توانید) شرایط و نظریات خودتان را برایم بنویسید تا باشد که ان‌شاءالله نظر مبارک شما برآورده گردد. شما را به خدا و به روح شهدا سوگند که فکر سوء نکن و سعی کن که این کار را بکنی (به عبارتی دیگر شما بنویسید و من پاک‌نویس و امضا کنم) تا آن موقع منتظر می‌مانم...


روایت شهید مهتدی از عملیات خیبر/
چه چیزی باعث ناراحتی شهید همت شد

خبرگزاری فارس: چه چیزی باعث ناراحتی شهید همت شدشهید مهتدی در خاطرات خود می گوید: فراموش نمی‌کنم، به محض این که حاج همت مرا دید، مجال صحبت به من نداد و با اشاره به باندپیچی سرم، خیلی نگران پرسید: «سرت چی شده سعید؟!»گفتم: «چیزی نشده حاجی، فقط یه خراش کوچک برداشته.

 

این مطلب خاطره کوتاه و ناب از فرمانده دریا دل لشکر27 محمدرسول الله (ص) سردار شهید حاج «سعید مهتدی» از عملیات آبی - خاکی خیبر که به محضرتان تقدیم می کنیم. خوشا به سعادت او و یاران سفر کرده اش در آن پرواز جاودانی به آسمان قرب ربوبی، رسیدن شان به سدره المنتهای سعادت ابدی و نشستن بر سفره ضیافت الهی قبیله نور خواران و نور آشامان... 


جنگ واجب است یا امتحان نهایی؟

خبرگزاری فارس: جنگ واجب است یا امتحان نهایی؟هر دبیری که سر کلاس درس می‌آمد، به ما هشدار می‌داد که: «حواستان جمع باشد، امسال امتحان نهایی دارید.» اما من ته دلم می‌گفتم: جنگ واجب است یا امتحان نهایی؟

 
یاد آن روزها به‌خیر! خیلی عاشق جبهه بودم؛ به‌ خصوص اسفندماه 1364 که اسرای عملیات والفجر هشت را در مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها و از جمله شهر ما، زرند، آورده بودند تا مردم شاهد پیروزی رزمندگان اسلام باشند.
از سال 63 تا پایان 64 چند بار برای اعزام به جبهه به بسیج مراجعه کردم، اما سنّم کم بود و مسئولین اعزام، ثبت‌نامم نمی‌کردند. فروردین 1365 توی شناسنامه‌ام دست بردم و تاریخ تولدم را تغییر دادم و ثبت‌نام کردم. خیلی خوشحال بودم. زمان به کندی می‌گذشت. دلم می‌خواست ایام عید نوروز به‌ سرعت بگذرد و روز اعزام فرا برسد.
من از روستای چاهکین شهرستان زرند بودم و این روستا تا شهر 35 کیلومتر فاصله دارد. در روستای جرجانک که نزدیک روستای ما بود و مدرسه راهنمایی داشت، درس می‌خواندم. کلاس سوم راهنمایی بودم و هر دبیری که سر کلاس درس می‌آمد، به ما هشدار می‌داد که:

«حواستان جمع باشد، امسال امتحان نهایی دارید.» اما من ته دلم می‌گفتم: جنگ واجب است یا امتحان نهایی؟

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج مراسم بزرگداشت شهدای بسیج مسجد نبوی (ستاره های ولایت) روز پنج شنبه ۳ آذرماه در سالن آمفی تئاتر شهید آوینی اداره فرهنگی گلزار شهدا با حضور جمعی از بسیجیها و خانواده های معظم شهدا برگزار گردید.

این گزارش حاکیست؛ در ابتدای این مراسم گروه سرود مدرسه راهنمایی شهید مختار افشار منطقه ۱۵ تهران به اجرای برنامه پرداختند سپس مقدم یکی از مداحان اهل بیت به مناسبت فرارسیدن ماه محرم به روضه خوانی و مداحی پرداخت و نیز حاج رحیم چهره خند یکی از شاعران دفاع مقدس قطعاتی را در وصف شهدای گمنام سرودند . در این مراسم هدایایی به رسم یادبود به خانواده های معظم شهدا و همچنین به بسیجیهای فعال در مسجد نبوی داده شد و در خاتمه مراسم ضمن تماشای کلیپ شهدا و رشادتهای رزمندگان اسلام توسط خانواده های معظم شهدا، مسئول اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) به همراه مادر بزرگوار شهید علیرضا شهبازی یکی از شهدای تفحص به این مراسم دعوت شده و لحظاتی را به سخنرانی پرداختند.

این مراسم به همت اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س) - بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و بسیجیان پایگاه معظمه حوزه ۳۲۴ ام البنین مسجد نبوی برگزار گردید.

تصاویر مراسم در ادامه مطلب ... 
موضوع :   اخبار گلزار شهدا , 

مراسم دعای پرفیض ندبه این هفته گلزار شهدا به مناسبت اولین سالگرد ارتحال ملکوتی ابوالشهیدان افراسیابی در مهدیه گلزارشهدای بهشت زهرا (س) برگزار گردید.

به گزارش اداره فرهنگي گلزار شهداي بهشت زهرا(س)، به مناسبت نخستین سالگرد ارتحال علمدار خانواده شهیدان افراسیابی ، «حاج علی‌محمد افراسیابی» پدر پنج شهید انقلاب و دفاع مقدس و نیز به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج، مراسم پرفیض دعای ندبه اين هفته جمعه چهارم آذرماه با حضور خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و با مداحی حجت‌الاسلام و المسلمین تاج لنگرودی در مهدیه شهدای بهشت زهرا (س) برگزار گرديد.در اين مراسم ابوالفضل رفيعي معاون محترم اداره پژوهش و ارتباطات فرهنگي بنياد شهيد و امور ايثارگران تهران بزرگ و جناب آقاي موذن زاده رياست محترم بنياد شهيد و امور ايثارگران منطقه ۲ تهران و آقای شریعت ریس بنیاد شهید منطقه ۱۴ نيز حضور داشتند.

پس از مراسم دعاي پرفيض ندبه ، خانواده‌های معظم شهدا و امت شهیدپرور بر سر مزار پدر شهیدان افراسیابی حضور یافته و با نثار گل و قرائت فاتحه یاد و خاطره اين پدر بزرگوار كه اسوه صبر و استقامت مي بود را گرامی داشتند . لازم به ذكر مي باشد كه مراسم دیگری نيز امروز 4 آذرماه از ساعت 14در خیابان پیروزی، مسجد قدس توسط بیت شهیدان افراسیابی برگزار شد که این مراسم با مداحی برادر حاج حمید نیکدل و با حضور امت حزب الله برگزار گردید و یاد و خاطره این عزیزان گرامی داشتند .

مراسم دعاي پرفیض ندبه اين هفته نيز به همت اداره فرهنگي گلزار شهداي بهشت زهرا(س) - بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ برگزار گردید .

تصاویر مراسم در ادامه مطلب ... 
موضوع :   اخبار گلزار شهدا , 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا(س)، مراسم بزرگداشت شهدای جهادسازندگی و به منظور تجلیل از سنگرسازان بی‌سنگر ساعت 9 صبح روز پنج‌شنبه ۳ آذر ماه با حضور جمعی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران و سرداران دوران دفاع مقدس در سالن دعای ندبه - مهدیه شهدای بهشت زهرا (س) برگزار گردید.

این گزارش حاکیست؛ اين شهدا ازجمله شهدایی هستند که در طول سال‌های اخیر در گمنامی بودند؛ شهیدان ولی‌الله نیکبخت، امام‌بخش ریگی، محمد طرحچی، سیدمحمدتقی رضوی، عبدالحسین ناجیان، محمدجواد تندگویان، سیدیوسف کابلی، سیداحمد حسینی، حسن آقاسی‌زاده و 3 هزار و 700 شهید دیگر از شهدای مظلوم جهاد سازندگی مي باشند.در اين مراسم ابتدا يكي از جانبازان دوران دفاع مقدس؛ جناب دکتر زواره فرمانده پشتیبانی جنگ و جهاد سازندگی استان تهران ضمن خیر مقدم به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران یاد و خاطره آنان را گرامی داشتند.سپس پس از سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین شیخ رضا اصلانی؛آقای منصور خاکی ریاست محترم جهادسازندگی استان البرز به پاره ای از خاطرات دوران هشت سال دفاع مقدس پرداختند.در ادامه مراسم گروه تواشیح بنیاد حفظ و ارزشهای دفاع مقدس شهرستان شهریار به اجرای برنامه پرداختند و در انتهای مراسم پس از اقامه نماز جماعت همراه با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران به سمت مزار شهدای جهاد سازندگی حضور یافته و با نثار گل و قرائت فاتحه یاد و خاطره آنان را گرامی داشتند.

لازم به ذکر می باشد پدر بزرگوار سردار بی ادعا و سنگرساز بی سنگر شهید حجت الله ملاآقایی نیز در این مراسم حضور داشتند.

این مراسم به همت ستاد یادواره شهدای جهاد سازندگی استان تهران و اداره فرهنگی گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ برگزار گردید.

تصاویر مراسم در ادامه مطلب ...
موضوع :   اخبار گلزار شهدا ,